Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

BABY SHOWER PARTİSİNDE NELER YAPILIR?

0

BABY SHOWER PARTİSİNDE NELER YAPILIR?

Baby Shower nedir, kim düzenler, nerede yapılır, Baby Shower Partisi nasıl hazırlanır gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını bir önceki yazımızda vermiştik.

Fakat kısaca bahsetmek gerekirse baby shower partisi oldukça stresli ve karmaşık duygular yaşayan anne adayının motivasyonunu yükseltip, onu anneliğe biraz daha hazırlamak amacıyla yapılan bir organizasyondur. Anne adayına maddi ve manevi destek verilerek doğuma daha sağlıklı mutlu ve rahat bir şekilde gitmesi hedef alınır.

Çeşitli aktivite ve oyunlarla renkli hale getirilen baby shower partisinde davetli anneler, annelik konusunda sahip oldukları tecrubelerini anne adayı ile paylaşarak anne adayına hem desteklerini gösteriyorlar hem de anne adayını anneliğe biraz daha hazırlamış oluyorlar. Bir takım oyunlar oynanarak organizasyon daha eğlenceli hale gelebilir.

Bana göre baby shower organizasyonlarının en eğlenceli kısmı oynanan oyunlardır. Beğendiğim birkaç oyundan bahsedeceğim.

Baby Shower Parti Oyunları Nelerdir?

Karın Ölçüsünü Tahmin Etme Oyunu

karın ölçme oyunu

Anne adayı bir kurdele veya kesilebilen bir mezura ile karın çevresini ölçer. Ölçtüğü kurdeleyi veya mezurayı kimseye göstermemesi gerekir ki kimse kopya çekmeye çalışmasın. Davetliler de annenin karnının genişliğini göz kararı tahmin etmeye çalışır. Tahmin ettikleri ölçü kadarını kendilerine dağıtılan kurdele veya rafyalardan keserler. Tüm davetliler bu işlemi tamamladıktan sonra anne adayının karnını ölçtüğü kurdele kesiği ile davetlilerin tahmin ettiği kurdele kesiği karşıkaştırılır. En yakın değeri tutturan tahmin sahibi oyunun ve hediyenin sahibi olur.

Bebek Maması Tahmin Etme Oyunu

baby shower partisinde ne yapılır

Kavanozlarda satılan bebek pürelerinden 10 taneye yakın satın alınır. Üzerlerinde yer alan içeriğinin belirtildiği etiketler sökülür veya görünmeyecek şekilde karalanır. Ve her bir püre kavonozuna 1’den 10’a kadar numaralandırılmış etiketler yapıştırılır. Davetli misafirler kavanozları tek tek inceleyerek renklerinden hangi kavonozda hangi sebze yada meyvenin püresi olduğunu tahmin etmeye çalışır ve boş bir kağıda not eder. Doğru tahmini en çok yapan davetli misafir hediyenin kazananı olur.

İlginizi Çekebilir;  Yaşam Portalı Web Sitemiz Açılmıştır

Kolye Oyunu

kolye

Bu oyunun oynanabilmesi için davetli misafir sayısı kadar bebeğin cinsiyetine bağlı olarak kolye uzunluğunda kurdeleler hazırlanır. Kurdele kolyelerin ucuna emzik veya bebekle ilgili herhangi bir nesne takılarak kolye şekli verilmeye çalışılır. Baby Shower Partisi başladığında bütün davetli misafirlerden bu kolyeleri takmaları istenir. Oyunun kuralı ise içinde “bebek” kelimesinin geçtiği bir kelime kullanılmamasıdır. İçinde ”bebek” kelimesinin geçtiği bir cümle kurulduğunda bu kelimeyi her kim duyarsa ”bebek” diyen davetli misafirin boynundaki kolyenin sahibi olur ve kolyeyi kendi boynuna takar. Bu yöntemle parti süresince tüm kolyeler toplanır. En çok kolye sahibi olan misafir oyunun kazananı olur. Kolye oynu organizasyon süresi boyunca oynandığından ve “bebek” kelimesi de partinin ana teması olduğundan dolayı sırf “bebek” dememek icin aşırı eğlenceli diyaloglar gelişebiliyor.

Sayı Tahmin Etme Oyunu

Şeker veya çikolata içeren bir kavanoz önceden sayılarak hazırlanır. Kavanoz davetli misafirlerde elden ele gezer ve tüm davetlilerden kavanoz içindeki şeker veya çikolata sayısını tahmin etmesi istenir. Tüm davetliler tahminlerine bir kağıda veya not defterine yazar. Doğru sayıyı tutturan veya doğru rakama en yakın tahmini yapan davetli oyunun kazananı olur.

Parti bitiminde anne adayı artık bebeği için çoğu ihtiyacını karşılamış olur. Partiden bir kaç gün sonra katılan tüm davetlilere teşekkür kartları yollanır ve artık anne adayı bebeğini dünyaya getirmeye hazırdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.