Alexa Nedir? Alexa’da Nasıl Yükselinir?

Alexa Nedir? Alexa’da Nasıl Yükselinir?

Alexa Nedir? Alexa’da Nasıl Yükselinir?

Alexa bir sayaç sistemidir. Bu sistem dünya üzerinde çok fazla kişi tarafından kullanılmaktadır ve bu sistem şu ana kadar çok iyi bir performans göstermektedir. Alexa uygulaması Amazon’a ait olduğu söylese de aslında bu uygulamanın en büyük sahibi Microsoft olmaktadır. ABD merkezli bir uygulamadır. Bu sistemin en basit anlamda mantığı tüm dünya üzerinde kurulmuş olan sitelerin sıralamasını yapmaktır.

Alexa’da yükselmek için en etkili yöntemlerden bir tanesi sitenize alexa toolbar eklemektir. Alexa toolbar nasıl oluşturulur alexa.com resmi sitesinden öğrenebilirsiniz. Eklediğiniz bu kod sayesinde sitenizin ziyaretçi trafiği takip edilir ve alexa değeriniz hızla düşmeye başlar.

Diğer bir etkili yöntem ise tarayıcınıza alexa eklentisini kurmak ve sitenizi düzenli olarak ziyaret etmektir. Bu 2 yöntemi uyguladıktan sonra hızla düşüşü kendinizde göreceksiniz. Bunlar dışında siteye hit çekilmesi gibi yöntemlerde mevcut fakat sitenizde google adsense reklamları kullanıyorsanız bu durum sakınca doğuracaktır ve adsenseden banlanmanıza neden olabilir. Diğer bir sakıncası da bu tip hit kaynaklarında hit ülkesi belirsiz olduğunda sitenizin Alexa TR sıralaması hızla gerileyebilir hatta diğer ülkelerden fazla hit gelmesi durumda alexa sıralamanız o ülkeye göre yapılabilir.

Alexa sıralamasının sitenizin yükselmesine veya hitlerinizin artmasına hiç bir katkısı yoktur. Tersi durum hitiniz arttıkça alexa düşmesi gerçekleşir. Alexasınız çok hızlı bir şekilde düşüyorsa bu sitenizin yükseleceği anlamına gelmemektedir.

Bu Alexa uygulaması en çok girilen siteden başlayarak aza doğru inmesi ile siteleri sıralamaktadır. Bu sıralama siteye giren kişiler ve siteye giriş kişilerin site ile bağına göre sıralanmaktadır. Bu sıralamaya dışarıdan asla müdahale yapılamaz. Alexa uygulamasında ayrıca herhangi bir siteye baktığınız zaman Rewievs kısmı siteye bakanların, yorum yapanların ve siteye yıldız verenlerin listesini gösterir. Alexa uygulaması dünya üzerinde kabullenilmiş bir uygulamadır. Reklam ve ilan verenlerin bir çoğu bu uygulamada sitenin bulunduğu sıralamayı göz önüne alarak reklamını vermektedir. Alexa verileri ayrıca seo uzmanlarının ne kadar iyi olduklarını değerlendirme amacı ile de kullanılmaktadır. Bir seo uzmanı olan kişinin Alexa da aldığı değerlere bakılarak bu seo uzmanının ne kadar başarılı olduğu görülebilir. Bu alexa uygulamasında dünya üzerinde ki bir çok site bulunduğu için bu uygulama sayesinde istediğimiz sitenin Alexa değerine bakabiliriz. Eğer sitede Türkçe’yi seçerseniz en çok ziyaret edilen ilk 100 Türk sitesini görebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak sizin daha verimli sitelerde bulunmanıza yardımcı olur. Alexa sitesi sayesinde artık hangi site daha çok ziyaret edilmiş ise o siteleri sizde ziyaret edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz