Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

İNTERNET ZARARLI MI?

Reklam
İNTERNET ZARARLI MI?

İNTERNET ZARARLI MI? 

İnternet son zamanların en önemli gelişmelerinden biri. Peki her eve öyle ya da böyle girmiş ve girecek olan internet zararlı mı, yararlı mı?

İnternet önceleri sadece yetişkinleri ilgilendiren çeşitli iş kollarında kullanılmaya başlasa da şimdilerde internet kullanım yaşı oldukça aşağılara inmiştir. Okullarda, halk eğitim merkezlerinde, çeşitli özel kurslarda verilen eğitimlerle internet kullanımı oldukça arttı. Bu artışın hızlı olması ve teknolojik aletlerin de gelişmesi ve günlük hayatta kullanımının yaygınlaşmasıyla internet kullanımı ve kullanımın denetlenmesi güçleşti. İnternet araştırma ve kendini geliştirmeye yönelik olduğu sürece oldukça yararlı bir görev yapsa da çocukların da kullanıma başlamasıyla yararlı ve zararlı içeriklerin birbirine girmesi tehlikeyi artırmaktadır. Ayrıca sosyalleşmenin de önüne geçmektedir.  Bu konuda ebeveynlere büyük iş düşmektedir.

 

Planlanmış ve denetlenen internet kullanımı toplum için oldukça yararlıdır fakat “Saldım çayıra Mevlam kayıra” anlayışıyla denetlenmeyen bir durumda ise maruz kalınan faydasız, gerçek olmayan bilgiler, ahlakî olmayan siteler; zamanı planlanmamış aşırı kullanımlar ise internetin zararlı yönünü ortaya çıkarmaktadır.

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz