Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır ?

0

Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır ?

 

WhatsApp tarafından duyurulan bir uygulama olan WhatsApp Web sizin akıllı cep telefonlarınız aracılığıyla kullandığınız WhatsApp hesabınızı normal bilgisayarlarınızda da kullanabilmenize olanak tanıyor.

 

WhatsApp Web için telefonunuza bağlı olarak çalışan bildiğiniz basit bir uygulama diyebiliriz. Web browserda o sırada cep telefonunuzda olan mesaj ve sohbetleri direkt olarak bilgisayarınızdaki ekrana yansıtır. Fakat telefonunuzdaki mesajların tümü de bu sırada aktif olarak durmaktadır.

 

whatsapp-web-nedir-nasil-kullanilir
whatsapp-web-nedir-nasil-kullanilir

 

Whatsapp Web’i Kimler Kullanabilir? Iphone ile Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

 

Öncelikle WhatsApp Web uygulamasının şu an için IOS desteği yok. Yani iPhone ve türevi cihaz kullananlar bu uygulamayı kullanamıyorlar. Fakat geriye kalan mobil işletim sistemleri, Android başta olmak üzere hemen hemen tamamı WhatsApp Web uygulamasını desteklemektedir. Uygulama adresine girdikten sonra yapacağınız işlemler adım adım aşağıda verilmiştir.

 

IOS uygulamasınınsa ne zaman aktif olacağı şu an için belirsiz gözüküyor. Android, Blackberry, Windows Phone kullanıcıları için herhangi bir sıkıntı bulunmamakta.

 

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

 

1-) Google Chrome browserınızı açın ve Whatsapp Web’in sitesine girin . Firefox, Internet Explorer gibi diğer tarayıcılardan girerseniz sadece Chrome ile çalıştığına dair bir uyarı görürsünüz.

 

2-) Önünüze gelen sayfanın sol üst köşesinde bir QR kodu görülmektedir. QR kodu yoksa ya sayfayı sayfayı yenileyin (F5) ya da QR kodunun olması gereken yerdeki yenile butonuna basın. (Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmalıdır.)

 

3-) Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın. Menüden WhatsApp Web’i seçerek ekranda görmüş olduğunuz QR kodunu telefonunuzdan kareyi tam alarak okutun.

İlginizi Çekebilir;  Yaşam Portalı Web Sitemiz Açılmıştır

 

4-) İşlemler bu kadar kısaydı. QR kodunuzu okuttuğunuz esnada cihazınızla bilgisayarınız eşleşti. Fakat telefonunuzun internet bağlantısını kesmeyin. Kesecek olursanız uygulamanın çalışmadığını görebilirsiniz.

 

5-) WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullandığınızdan da emin olun. Eski WhatsApp sürümleri ile WhatsApp Web kullanmaya çalışırsanız menüye girdiğinizde Whatsapp Web seçeneği göremezsiniz .

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.