Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Kişisel Gelişim Nedir?

Reklam
Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel Gelişim Nedir?

 

İnsanlar potansiyel ile doğarlar. Ama bu dünyada iyi var ve daha da iyisi var. Başka bir deyişle, insanlar niteliksel ve fiziksel olarak gelişebilir. Kişisel gelişimin, kişinin herhangi bir alanda daha ileriye gitme potansiyeline sahip olduğu söylenebilir. Kişisel gelişimin en temel noktası, kendini tanımadır. Bu, kişisel gelişim sürecinin, kişinin kendisini tanıdığı, durumu belirlediği ve eksik olduğunu düşündüğü bir alanda kendini geliştirmeye karar verdiği yerde başlar.

Kişisel Gelişim olarak tanımladığımız şey, birinin en yüksek potansiyeli ifade etmeye, bu potansiyeli en iyi şekilde yaratıp kullanmaya katkıda bulunma yollarından sadece birkaçıdır. Hedefler koymak, iyi ilişkiler ve iletişimde olmamak ya da düşünceleri, inançları değiştirmek, yalnızca yargılama kişisel gelişim değildir. Bu kişilik ve yaşamda bir artış. Kişisel gelişime katkıda bulunan olumlu gelişmeler. Ve istekli olsun olmasın herkes değişime katılır.

 

 

İş Hayatı

 

İş hayatıyla ilgili kişisel gelişim ve gelişim. İşverenler çalışanları öğrenmek ve geliştirmek isterler. Daha bilgili hale gelebilecek ve konumlarına daha uyarlanabilir hale gelebilecek öğeler, sabit kalan öğelerden daha değerlidir. İdeal unsur, organizasyonda yüksek esneklik sağlayan birden fazla pozisyonu anlayabilir ve yakalayabilir.

 

 

İlişki

 

İlişkiler genellikle her iki tarafta da enerji ve çaba gerektirir. Birisi geliştikçe ve büyüdüğünde, sağlıklı ilişkiler kurmak iyidir. Ayrıca, onu destekleyen birinin olması, potansiyelini büyük ölçüde artırır ve daha eksiksiz bir kişi olmak isteyen birine yardım eder.

 

 

Sorumluluk

 

Kişisel gelişim için bir alan sorumluluktur. Büyüklük ve olgunluğa uygun sorumluluk bilincine sahip olur. İş yerinizde sorumluluklarınızı yerine getirmek ve yeni sorumluluklar almak çok önemlidir.

İşverenler, görevlerini ne kadar iyi tamamladıklarını kontrol ederek çalışanlarını değerlendirir. Sadece toplantıda belirtilenlerden daha fazla sorumluluk almak isteyenler daha iyi maaşlar ve pozisyonlarla ödüllendirileceklerdir. Bireysel kariyer gelişimini kolaylaştırmaktan sorumlu olma yeteneğini geliştirmek.

 

 

Bilgi

 

İnsan yeni yeteneğini geliştirip ve yeni şeylerle öğrenip büyürler. Bir insanı geliştirmek için başka bir yöntem eğitimdir. Eğitim iş dünyasında önemli bir konudur ve daha fazla öğrenme fırsatı sunan kurumlar kişisel gelişim için daha fazla fırsat sunmaktadır. Kolejler ve üniversiteler eleştirel düşünceyi vurgular. Bu kaynakları kullanarak, bir çalışan kariyerinde ileriye gidebilir.

 

 

Yaklaşım

 

Birisi geliştikçe ve büyüdüğünde, birinin yaklaşımı daha iyi çalışabilir. Yeni beceri ve bilgi öğrenilirken öz güven gelişir. Bir insan ne kadar çok saygı duyarsa, o kadar saygı duyulur ve gösterilir. Gelişmiş yaklaşım daha fazla büyümeye ve gelişmeye neden olur ve bireylerin tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlar. Daha iyi bir yaklaşımı olan biri daha fazlasını başarabilir. İşverenler, pek çok şeyle başa çıkmış iyi çalışan çalışanları görüyor. Bu tür bir çalışan daha fazla terfi ve finansal faydalar alır.

 

 

Kişisel Gelişimin Yararları

 

Kişisel gelişim, bireyleri birçok yönden geliştirmeyi amaçlar. Çünkü insanları sosyal hayatta etkin, verimli ve güçlü kılmanın yolu bilgiyi yapılandırmaktır. Biri ancak farklı öğrenme yaparak yapabilir. Bu öğrenme arasında bir bağlantı kurarsa, yaratıcı düşünme becerileri kazanabilir.

Bu potansiyel ve ilişkiyi güçlendirmek ve geliştirmek için kişisel ve bireysel gelişim için tasarlanmıştır. Gelişimi ve nitelikleri gelişen bireyler, artık çevreleriyle etkileşimde ve iletişimde daha gelişmiştir. Sosyal hayatta daha etkili, üretken ve mutlu olur.

Bu faydalar veya yatırımlar aslında insanlar için değil tüm toplum için yapılır. İnsanlar sosyal varlıklar oldukları için çevreleri tarafından etkilenebilir veya etkilenebilirler. Bu etkileşim oldukça gelişmiş bir popülasyona yol açacaktır.

 

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz