Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

Sürekli Birini Düşünmek Bilimsel Olarak Karşılıklı Mıdır?

0

Sürekli Birini Düşünmek Bilimsel Olarak Karşılıklı Mıdır?

Sürekli birini düşünmek, belirli zaman sonra insanların aklında bir soru işareti bırakır. Bunun karşılıklı mı olduğu yoksa aklın oynadığı bir oyundan mı ibaret olduğu düşünülür. Özellikle geçmişten gelen biri insan söz konusuysa sıklıkla duyulan özlem dile getirilir. Ancak bu her zaman geçerli olmayabilir.

Buna dair bir bilimsel yanıt özellikle merak edilir. Kuantum düşüncesi bu anlamda kişilere aradığı cevabı verebilir. Çünkü sürekli birini düşünmek, aslında karşılıklı bir durumdur. Düşünmeye başlandığı zaman evren de onu gerçekleştirmeye çalışır.

Kuantum düşüncesinin temelinde de bu bakımdan çekim yasası vardır. Eğer kişiler iyi düşünürse iyi, kötü düşünürse kötü kendine çekilir. Tüm zihinler de böylece bir enerji alışverişi gerçekleştirir.

İnsanlar Neden Sürekli Birini Düşünür?

Sürekli birini düşünmek eğer aşk gibi bir konudaysa başlangıçta kendini güzel hissettirebilir. Ne var ki en yoğun aşk bile karşılık almayabilir. Böyle bir durumda düşünce devam ediyorsa insanlar bunun sebeplerini merak edebilir.

Bunun bir yanıtı çözülmemiş bir yanıt olmasıdır. Örneğin bir kişi sizi aldatmışsa ancak bundan tam emin olamıyorsanız devamlı bunu düşünebilir, sürekli dillendirmek isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınız sizi incitmişse ancak sonuçsuz kalmışsa devamlı aklınızı işgal edebilir.

Eğer sevgilinizden ayrılmışsanız ancak bir neden söylenmemişse, yine onu düşünmeniz muhtemeldir.

Önemsemek

Sürekli birini düşünmek farklı anlamlara gelir ve insandan insana göre bunlar değişebilir. Eğer kişi bir insana çok değer veriyorsa devamlı onu düşünebilir. Örneğin annesini ya da ailesini çok seven bir kişi onları önemseyebilir. Böylece günün her saatinde aklında bulunacaktır.

İlginizi Çekebilir;  İnsan Davranışının Tanımı ve Önemi

Ancak sadece bununla da sınırlı değildir. Eski sevgilisi depresyonda olan ya da kötü alışkanlıklar edinen kişiler, tekrar ilişkiye başlamayı düşünmese de o insanı önemseyebilir. Bunun bir nedeni var olan geçmiş nedeniyle onun da tekrar kendini iyi hissetmesidir.

Özellikle çok düşünceli insanlar, birini çok önemsiyorsa devamlı aklında yer işgal edebilir.

Rüya Görmek

Her ne kadar insanlar tarafından tahmin edilmese de rüya görmek de sürekli birini düşünmek için kaynak olabilir. Örneğin eski sevgilisini tamamen unutan ve hiçbir duygu beslemeyen bir kişi, rüyasına girdiğinde birden aklına düşebilir. Böylece sosyal medya hesaplarından ne yaptığı, neler paylaştığı uzun bir süre sonra bile incelenebilir.

Eğer sevilen bir arkadaşa ya da aile bireyine zarar geldiği görülmüşse buna dair endişeler de başlar.

Yolda Karşılaşmak

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı arkadaşları veya sevdikleri ile yollarını ayırabilir. Bu olmasa bile iletişim farklı nedenlerden dolayı kopmuş olabilir.

Eğer böyle bir şey varsa ve uzun süreden sonra onu yolda görmüşse, konuşmasa bile aklında uzun bir süre yer edebilir. Tüm bu örneklerden anlaşılacağı üzere sürekli birini düşünmek ardında yatan çok sayıda neden vardır ve herkese göre değişir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.