Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

BU SEBZELERİN DİŞLERİNİZİ BEYAZLATACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

0

BU SEBZELERİN DİŞLERİNİZİ BEYAZLATACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ?

Hepimiz için dişlerimizin beyaz görünmesi oldukça önemli. Dişlerin beyazlaması için bundan sonra para harcanmasına gerek yok. Siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacak bu doğal besinler ile dişlerin beyazlaması artık çok kolay. İşte bu doğal yöntemler…

                                               

Gündelik hayatta tüketilen çoğu gıdanın içinde hem renk boyaları hem de kimyasal maddeler bulunur. Bu gıdaların uzun süreli tüketimi sonucunda ister istemez dişlerde renk değişimi meydana gelebilir. Zaman zaman bu gıdaların fazlaca tüketimi dişlerde leke oluşmasına bile sebep olabilir.

Sizlerle paylaşılacak bu besinler tüketildiği takdirde dişler bembeyaz olacaktır.

Çilek

                                                   

   Çileğin dişleri beyazlatma etkisi vardır. Çileğin içerisinde bulunan doğal bileşenler dişlerin üstünde olan lekelerin çözülmesinde oldukça etkilidir. Bu sebeple dişlerin doğal bir şekilde beyazlamasına ciddi katkı sağlar. Gün içinde 6 tane çilek yenmesi durumunda dişlerin beyazlamasına yardımcı olunur. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çileklerin çiğnenerek yenmesidir. Uzun süreli çiğnenmesine dikkat edilmelidir.

Elma

                                                         

Elmanın çiğnenerek tüketilmesi durumunda tükürük salgısının artmasını sağlar. Bu sayede dişlerde diğer gıdalardan kaynaklı oluşan renkler engellenir. Elmanın içerisinde bulunan malik asitin cildin üzerinde bulunan bakterilerin yok edilmesini sağlar. Zaman içinde de diş lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir;  DİŞ İMPLANTI TEDAVİ SÜRECİ

Kuruyemiş Tüketilmeli

                                             

Kuru yemişlerin doğal bir şekilde dişlerin beyazlamasına katkısı bulunur. Özellikle kavrulmuş fındık, ceviz ve badem dişlerin beyazlaması için oldukça etkilidir. Ayrıca içeriğinde bulunan kalsiyum sayesinde dişler güçlenir.

Sert Peynir

                                                     

Sert peynirin dişlerin beyazlamasında etkisi çoktur. Sert peynir tüketimi de tükürük bezlerinin üretimini arttırdığından kaynaklı dişlerin üstünde oluşan lekelerin çıkarılmasında etkilidir. Peynirin içeriğinde yüksek oranda kalsiyum bulunduğundan dişlerin güçlenmesine de katkısı olur.

Kereviz

                                                     

   Taze kereviz direkt tüketilirse dişlerin beyazlamasına katkı sağlar. Kerevizin içerisinde bulunan selüloz karbonat görevi görür.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.