Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

DİŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜM YOLLARI

Reklam
DİŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜM YOLLARI

DİŞ AĞRISINA DOĞAL ÇÖZÜM YOLLARI

Ağız ve diş sağlığına özen gösterilmezse henüz orta yaşlardayken diş hekimlerine ciddi meblağlar ödemek zorunda kalınabilir. Çekilecek ağrı harici! Şekerli içecek ve yiyecek tüketmek dişlerin çürümesine sebep olan bakterilerin üremesine imkan veren bir ortam oluşturur. Bu sebeple tüketildiği takdirde dişler hemen temizlenmelidir. Bu içerikte maruz kalınan diş ağrısından kolay bir şekilde ve doğal yollarla kurtulma yöntemleri anlatılacaktır.

Gün içinde en az 2 kere ve 2 dakika boyunca dişler yumuşak bir diş fırçası ile fırçalanmalıdır. Farklı bir durum ile karşılaşılmadığı sürece bu yöntemler kullanılmak zorunda kalınmaz.

Yağ İle Gargara Yapmak:

Zeytinyağı veya hindistan cevizi yağının bakterileri öldürme özelliği vardır. Bu yağlar ile gargara yapıldığı takdirde bakterilerin sayısı azalır ve ağrılarda azalma görülür. Bu gargara işlemi 2 yemek kaşığı yağ ile yapılır ve ortalama 15-20 dakika sürer.

Zencefil Suyu Kullanmak:

Zencefilin kökü temizlenir ve bir gece suda bekletilir. Ağzı bu su ile çalkalamak ağrıları azaltacaktır.

Çay Torbası Koymak:

   Siyah çay torbasını dişe koymak, içeriğinde bulunan tein maddesi sayesinde ağrıları azaltıcı etkisi vardır.

Sarımsak Çiğnemek:

   Sarımsağın bakteri öldürücü özelliği vardır. Bir veya iki diş sarımsak çiğnenerek diş ağrıları hafifleyebilir. Sarımsak tozunun, tuz ile karıştırılıp dişe basmak da diş ağrısını azaltır. Bu işlemin birkaç gün yapılması diş ağrısının yok olmasını sağlar.

Gauva Yaprakları:

Gauva yapraklarının ağrı kesici özelliği vardır. İki veya üç tane gauva yaprağı çiğnenebilir veya gauva yaprakları kaynatılıp suyu ile gargara yapılabilir. Bu sayede diş ağrıları hafifler.

Nane Yaprakları:

   Nane yapraklarının da ağrı kesici özelliği vardır. Nane yapraklarının çiğnenmesi yeterlidir.

Tuz ve Karabiber:

   Tuz ve karabiberin güçlü antibakteriyel özelliği vardır. Tuz ve karabiberi eşit miktarlarda ekleyerek ve çok az miktarda su koyarak macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Ağrıyan dişe bastırılır ve ağrı hafifler.

Karanfil:

Karanfil yağı direk ağrıyan diş üstüne damlatılır veya 2-3 tane karanfil ezilip zeytinyağı ile karıştırılarak ağrıyan bölgeye bastırılır. Ağrı geçecektir.

Soğan:

Soğan içinde bulunan anti mikrobik özellikler ağızda bulunan zararlı mikropları öldürür. Soğan dilimlenip iyice çiğnenir. Belli bir süre çiğnendikten sonra ağrı geçer.

Çürük Ağrısına Çözüm Zerdeçal:

Yarım çay kaşığı zerdeçal ile birkaç damla hardal yağı yoğun bir kıvama gelene kadar karıştırılır. Daha sonra çürük dişin üzerine bastırılır. Ağrı geçecektir.

  

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Sadi dedi ki:

    Faydalı bilgi işime yaradı teşekkürler.

    1. admin dedi ki:

      Faydalı olmasına çok sevindik biz teşekkür ederiz değerli yorumunuz için.

Yorum Yaz