Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

İPhone’da Önbelleği Temizliği (Ram)

Reklam
İPhone’da Önbelleği Temizliği (Ram)

İPhone’da Önbelleği Temizliği (Ram)

 

Apple’ın iOS işletim sistemi akıllı telefonu, iPhone akıllı telefon, Android serisi akıllı telefon uygulama önbelleğinin en büyük dezavantajı kolayca kaldırılamaz. Bunun belirli işlemleri veya uygulamaları gerçekleştirebilmesi için işlemi kaldırmak ve yeniden yüklemek için bir uygulama görürseniz, bu gerekli olabilir. Android akıllı telefonunda bunu yalnızca uygulama menüsüne girerek yapabilirsiniz.

 

Belki de silmek ve yeniden yüklemek için uygulamaları temel alan uygulamaları görüyoruz veya önbellek temizleme işlemini yapmak için kendi sistem özelliklerini kullanan uygulamaları uzun ve yorucu olabilir, ancak telefonun RAM hafızasını silmek o kadar zor değil. IPhone akıllı telefonlar RAM’leri uzun süre temizlemiyor, zaman içinde yavaşlıyorlar, hatta uygulamalardaki donma sorunları gibi uygulamaların çalışmaması bile sorunlara neden olabilir.

 

 

IPhone Reboot Süreci

 

Birçok iPhone akıllı telefonunda bu özellik sayesinde, telefonunuzu kapatmak zorunda kalmadan dilediğiniz zaman RAM temizliği yapabilirsiniz. Bu en çok tercih edilen yöntemlerden biridir, çünkü kısa sürede uygulanabilir ve telefonun kapatılması gerekmez. Ancak bu yöntemin iPhone 4 akıllı telefona dahil edildiği belirtilmelidir.

 

İlk önce, iPhone akıllı telefonunuzun ekran kilidini açmanız gerekir. Kilit ekranındayken bunu yapamazsınız. Kilit ekranını açtıktan sonra bir süre “güç” düğmesine basmanız gereklidir.

Düğmeyi bastığınız da tuttuğunuzda, bir menü seçeneğinin öleceğini göreceksiniz. Şimdi buradan bir seçenek seçmeden güç düğmesine basmayı bırakmalı ve menü kapanana kadar Giriş düğmesini basılı tutmalısınız. Bu işlemden sonra, ana ekrandaki kapatma menüsü kapatıldığında, bir yeniden başlatma ve RAM temizleme işlemi gerçekleştireceksiniz.

 

Fazladan bir işlem gerektirmez. Elbette, bir kez daha, bu sistemin iPhone 4 serisi için kullanılan ve daha yeni iPhone serisi için geçerli olan sistemlerden biri olduğunu unutmayın. Eksi iPhone akıllı telefonlar bu yöntemi kullanamaz.

 

 

Yeniden Başlatma ile Ram Temizleme

 

İPhone RAM’i temizlemenin bir diğer basit yöntemi telefonu yeniden başlatmak. Android akıllı telefonlarda sıkça karşılaştığımız bir yöntem, iPhone serisi akıllı telefonlar için de geçerli olan yeniden başlatma işlemidir. Güç düğmesine bastığınızda telefonunuz yeniden başlar ve ardından yeniden başlar. Telefon yeniden başlatıldığında, önbellek otomatik olarak silinir. Ayrıntılı bir temizleme işlemi olmamasına rağmen, bir akıllı telefonun donma ve aşırı donma sorunuyla yeniden başlatılması olumlu bir etkiye sahiptir.

Özellikle telefonunuz çok sık çöküyorsa, bir uygulamayı açtığınızda, bir hatayı durdurursanız, uygulama veya internet tarayıcısı soruna yanıt vermezse, bu durumda yavaşlayan veya asılı bir ekran geçişi yaşarsanız, hafızanızdaki ve RAM temizleme işleminiz de aşırı RAM askıya almanız gerekir. , RAM temizliğinden sonra telefonunuzla ilgili hala sorun yaşıyorsanız, telefonunuzu sıfırlamalı ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Sorun devam ederse, bir donanım sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, resmi bir servise başvurmanız gerekebilir.

 

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz