Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Telefonumun Şarzı Nasıl Daha Uzun Gider?

Reklam
Telefonumun Şarzı Nasıl Daha Uzun Gider?

Telefonumun Şarzı Nasıl Daha Uzun Gider?

Yenilenen ve büyüyen dünya ile birlikte artık telefonumuz önemli bir yere sahip. Günlük hayatımızda baktığımızda telefonun yeri gerçekten de çok önemli. Neredeyse artık başımızın ucunda duran cebimizden hiç çıkarmadığımız. Günlük hayatımızın en önemli parçalarından birisi çünkü telefon. Artık cebimizdeki o küçük bilgisayar ile dünyaya bir anda ulaşabiliyor dünyadaki bütün gelişmeler hakkında anında haberdar olabiliyoruz. Fakat yenilenen teknoloji ile birlikte telefon pil kullanımında büyük iyileştirmeler yenilikler yapılsa dahi bu şuan için hâlen kullanıcının yüzünü güldürmeye yetmemekte ve halen ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayamamakta.

Öncellikle olarak telefonumuzda en çok pil kullanımı yapan özelliklerinden bir tanesinin 3g vergi şebekesi olduğunu altını çizerek vurgulamamız gerekiyor. 3g Mobil internet kullanımı hem internet paketinizden hem de bataryanızın daha çabuk bitmesine sebebiyet vermekte. Ayrıca kullanılmadığı takdirde kapalı tutulması gereken özelliklerden bir tanesi ise Wi-fi yani kablosuz internet özelliği eğer telefonunuzda bu özellik açık ise kullanılmadığı taktirde kapatılmalıdır.

Bazı telefonların ekran ışıkları çok parlak olabilmekte. Unutmamalıyız ki telefonun ekran ışığı ne kadar düşük olursa telefon kullanımınız o kadar uzayacak ve elektrik’ten tasarruf etmiş olacaksınız. Ayrıca telefonunuzda bulunan aygıtlardan bir tanesi ise bluetooth aygıtı. Bu aygıt sürekli olarak açık kalması hem diğer telefonları sürekli olarak aramasına hem de aşırı derece pil tüketimine neden olacaktır.

Bunların yanında bazı portable yazılımlar yardımı ile pil kullanımında tasarruf edilebilmekte. Batarey Doctor vb. bir çok yazılım ile telefon optimizasyonu yapılabilmekte. Bu tür yazılımlar kullanılarak başta açık olan uygulamaları sistem yardımı ile kapatılmakta ve pil ömrünüzü büyük ölçüde arttırmaktadır.

Etiketler:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz