Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Hayata Yönelik
  4. »
  5. Alışveriş Rehberi: Saklama Kapları

Alışveriş Rehberi: Saklama Kapları

admin admin -
32 0

Alışveriş Rehberi: Saklama Kapları

Her mutfağın olmazsa olmazları arasında yer alan önemli aksesuarlarından biride saklama kaplarıdır. Gıdalarınızı taze ve düzenli bir şekilde korumasını sağlayan bu aksesuarları daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Mutfakta düzenin olması yemek yaparken işinizi kolaylaştıracağı gibi israf noktasında da önüne geçmenizi yardımcı olmaktadır. Bu anlamda en fazla hayat kurtaran aksesuar ürünlerinden biri de saklama kaplarıdır. Alışveriş sonrası ayıkladığınız, kestiğiniz, dilimlediğiniz tüm sebze ve meyveleri taze bir şekilde korumayı sağlayan veya yaptığınız yemekleri tazeliğini koruyacak şekilde buzdolabında ve mutfak dolaplarında saklamanıza yardımcı olan saklama kapları alırken üzerine yoğunlaşmanız gereken birkaç detay yer almaktadır. Birincisi kapak vakumlarının sağlam olması ve içerisinin hava almamasıdır. İkincisi ise ihtiyacınıza göre şekillerde seçimler yapmak. Biz de size ihtiyaçlarınız doğrultusunda Alışverişlerde seçtiğimiz ürünler ile bir liste hazırladık. Saklama kapları hakkında alışveriş rehberi!

Bölmeli saklama kapları

Bölmeli saklama kapları: Farklı türde gıdaların birbirlerine temas etmeden saklanmaları için ideal olan kap bölmeli saklama kabıdır. Bu modeller aynı zamanda beslenme çantası şeklinde de kullanılabilir. Çocukların okul yiyecekleri veya sizin bir piknikler için pratik bir çözüm sunan aksesuarlardır.

Sefer tasları


Eskilerden kalma bir gelenek olan sefer tası da saklama kapları listemizde olmazsa olmazlar arasında. Yemeklerin üst üste konularak ve birbirine tutturularak kullanımı sağlanan bu yemek kapları geçmişte özellikle “sefere giderken” kullanılırdı sefer tası ismini buradan almaktadır. Eğer dışarıda yemek yiyebileceğiniz bir yer var ise sefer tasına evde yemeklerinizi hazırlayıp koyabilirsiniz. Yeni nesil, yemek termosu olarak da adlandırılan çelik sefer tası modellerini mutlaka deneyin.

Cam Model saklama kapları

Cam saklama kapları da listemizin en sağlıklı seçenekleri arasında yer almaktadır. Her zaman korumayı başaran bu cam saklama kapları tasarımlarının altlarında yer alan delikli plastikler yiyecek ile suyun temasını da bu şekilde engellemiş oluyor.

Paslanmaz çelik ve saklama kapları

Yalnızca saklama kabı olarak değil farklı mutfak faaliyetlerinde de kullanılmakta olan ve kapaklı model tasarımlarıyla saklama kabı olarak da değerlendirebilen bu pratik ürünler de listenizde bulunmalı.

Rendeli saklama kapları

Diğer pratik saklama kabı modeli ise hem rende hem de saklama kabı olarak kullanılan modellerdir. Yiyeceklerinizi rendeleyip içinde rendelenmiş şekilde saklayabileceğiniz bu yemek kapları bence listemizin en kullanışlıları arasında yer alabilmektedir.

Süzgeçli saklama kapları

Yiyeceklerinizi yıkayıp bu süzgeçli saklama kaplarının içine yerleştirebilirsiniz. Altındaki süzgeçler ile yıkama suyu aşağıya akar ve bu sayede alt haznede birikmektedir. Bu şekilde ürünü saklama kabı olarak da kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir