Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

0

Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin günümüzde en çok merak edilen kripto para birimlerinden bir tanesidir. Genel olarak Bitcoin’in ortaya çıkış tarihi 11 yıla denk geliyor. İlk olarak 2009 yılında ortak bir ağ olarak hizmete sunulmuştur. İlk çıktığı zamanlar sadece Deep Web gibi yasadışı işlerin yürütüldüğü yerlerde kullanılmaktaydı. Böylelikle de birçok kişinin aklında Bitcoin sadece kötü işlerde kullanılır olarak kalmıştı. Ancak gerçekler hiç de öyle değildi. Bitcoin’in bu işlerde kullanılmasının en büyük nedeni ödeme yöntemlerinin son derece hızlı gerçekleşmesiydi. Zaten gün geçtikçe Bitoin’in bilinirliği ve kullanımı arttıkça çok daha geniş çaplı çalışmalara konu oldu.

 

Günümüzde Bitcoin’e benzer şekilde oluşturulmuş birçok kripto para birimi vardır. Hepsi de tıpkı Bitcoin gibi çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Örnek verecek olursak Ethereum, Litecoin ve XRP bunlardan birkaç tanesidir. Kripto para birimlerinin de kendilerine ait bir piyasası vardır. Bu piyasa içerisinde inişler çıkışlar anlık olarak gerçekleşmektedir. İnternet üzerinden araştıracak olursanız kripto para birimi olarak en çok tercih edilen Bitcoin’in bile ne kadar çok düşüş yaşadığını görebilirsiniz. Düşüşler maalesef ki gerçekleşiyor ancak şöyle de bir gerçek var ki kripto para birimleri gelecekte çok daha fazla değer kazanacaktır. Günümüzde bile yeteri kadar değer yüksekliğinde olmaları bile gelecek vaat ettiklerini göstermektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak isteyen kişiler öncelikle kendilerine bir cüzdan servisi almalıdır. Bitcoin’in tutulması için normal bir banka hesabına değil bir cüzdan servisine ihtiyaç vardır. Herhangi bir firmadan cüzdan hesabı açtıktan sonra Bitcoin almak için araştırmalara koyulabilirsiniz. İnternette birçok kripto para birimi satılmaktadır. En güvenilir servisleri tercih ederek istediğiniz miktarda Bitcoin alabilirsiniz.

 

Bitcoin’i satın almak için yeterli bütçeniz olduktan sonra internette ilgili merkezlere ulaşabilirsiniz. Tıpkı bir döviz alırmış gibi kolay ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde birçok yatırımcı kripto para birimi konusunda şimdiden başlayarak yatırımlarını düşük fiyatlardan almaktadır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.