Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İnternet
  4. »
  5. Kaçak İnternet Uygulaması

Kaçak İnternet Uygulaması

admin admin -
37 0
kacak-internet-uygulamasi

Kaçak İnternet Uygulaması

Özellikle bazı internet sitelerinin Türkiye’de yasaklı olması veya bazı sitelere giriş yapabilmek için farklı ülkelerde yaşamak gerekmese kişilere kaçak internet uygulaması kullanmaya yönlendirmektedir. Her ne kadar yasak olarak kabul edilse de çoğu zaman yaşanan internet kısıtlamaları ve sosyal medya kısıtlamaları gibi durumlarda kişiler bu uygulamalar sayesinde sosyal medya platformlarına anlık olarak giriş yapabilmektedirler.

Özellikle en iyi kaçak internet uygulaması olarak bilinen psiphon güvenli iletişimi ve gizleme teknolojilerinin bir kombinasyonunu olma özelliğine sahiptir. İnternet sansürü önleme aracı olarak da adlandırılan bu uygulama içerisinde vpn, ssh ve http proxy gibi programları bir arada içermektedir.

Psiphon Pro İndir

Sınırsız internet uygulaması apk olarak indirilebilmektedir olup özellikle psiphon pro uygulamasının ücretli olması nedeniyle psiphon pro apk olarak kullanma imkanı tanımaktadır. Bu noktada özellikle vpn indirmek yasak mı? Sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Bu noktada vpn veya herhangi bir başka kaçak internet uygulaması ile sosyal platformlara uygulanan yasaklar sırasında kendi profilinize ulaşmanız ve bu sırada resim ya da video yüklemeniz yasak olmamaktadır.

Ancak platformun kapatılmasını sağlayan belge veya durumu indirmek, dağıtmak veya buna öncülük etmek anayasada suç olarak kabul edilmektedir.

Bu noktada vpn ile yasaklı siteye erişim hukuki olarak suç kabul edilmemekte olup Türkiye içerisinde erişim engeli konulan web siteleri içerisinde en çok cinsel içerikli siteler bulunmakta olup bu sitelere vpn ile giriş sağlamak herhangi bir şekilde Türk Ceza Kanunu içerisinde suç olarak kabul edilmemektedir.

vpn-nasil-uygulanir

Ücretsiz Vpn Nasıl Yapılır?

Ücretsiz vpn nasıl yapılır? Sorusu kapsamında özellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda vpn bağlantısı kurmak için ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yaparak diğer butonuna tıklamanız ve burada yer alan wifi ve ağ ayarları kısmından b piyano ayarları adımını takip etmeniz gerekmektedir.

Daha sonra ise karşınıza çıkan vpn ağı ekle veya yeni vpn oluştur bölümüne tıklayarak sunucu adına ekranda açılan sayfaya girerek vpn kurulumunu yapabilirsiniz.

Telefon Vpn Nasıl Kurulur?

vpn-uygulamasi

Telefon üzerinden vpn kurulumu yaparken ilk olarak telefonun ayarlar uygulamasına giriş yapmak ve daha sonra burada yer alan ağ ve internet butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu kısımda karşınıza çıkan vpn yazısına basarak giriş yapmanız eğer vpn ayarı bulunmuyorsa yeni bir vpn alanı oluşturmanız gerekmektedir.

Giriş yapmak istediğiniz vpn’ye dokunarak kullanıcı adını ve şifrenizi girmeniz daha sonra ise bağlan butonuna tıklayarak kullanmaya başlamanız mümkündür.

Özellikle vpn ile internet kullanımı yaparken genellikle ücretli vpn hizmetlerinde internet bozulması durumu yaşanmasa da apk olarak indirilen vpn hizmetleri içerisinde ortalama olarak %10 değerinde bir internet kaybı görülmektedir. Bu da tüm bağlantının şifreleme ile gitmesi nedeniyle bağlantı hızında düşüş miktarı anlamına gelmektedir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir