Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. Koç Burcu Nasıl Olur?

Koç Burcu Nasıl Olur?

admin admin -
20 0
koc-burcu

Koç Burcu Nasıl Olur?

İnsanlık tarihi kadar eski olan astroloji, yıldızlara ve gezegenlere göre insan davranışlarını yorumlayan bir bilim dalıdır. Astrolojide zodyak, “burçlar kuşağı” olarak bilinir. Zodyak gökyüzünde takımyıldızlarını gösteren hayali bir çizgidir. Tam doğum anımızda ki yıldızların konumu yani zodyak resmimiz burcumuzu gösterir. Koç burcu da bu burçlar kuşağında bir zodyak simgesidir.

 

 Mevsimine Göre Koç Burcu

 

21 Mart – 20 Nisan tarihleri arası koç burcuna denk gelmektedir. İlkbaharın başlangıcı olan mart ayının sonlarına denk gelen koç burçları enerjilerini ilkbahardan aldıkları düşünülür. İlkbaharda, kışın zorluklarından sonra ilk çiçeğin açması, ilk ağaçların yeşermesi gibi koç burcu da astrolojide ilk burç olmasıyla bilinir.

 

 Genel Özellikleri

 

Koç burçları ilk burç olmasıyla birlikte liderlik vasfı yüksek kişilerdir. Hareketli ve enerjik olmalarıyla bilinirler. Pek sabırlı oldukları söylenemez. Her işe bir hışım ve hevesle atılabilirler. Ancak maymun iştahlıdırlar. Planlı ve programlı işlerde enerjilerini daha verimli kullanabilirler. Egoları bastırılmış olabilir. Konuşurken sürekli BEN kelimesini kullanmalarıyla kendilerini ele verirler.

 

Aynı zamanda çok inatçıdırlar. Kafalarına koyduklarını yaparlar. Dik başlıdırlar.

 

 Fiziksel Özellikleri

 

Genellikle uzun yüzlü ve uzun boylulardır. Esmer ve kıvırcık saçlı olabilirler. Kol ve bacakları oldukça güçlüdür. Spora yatkın fizikleri vardır. Genelde dişleri de güzel olan koç burcunun en belirgin fiziksel özelliği gözleridir. Gözlerinin çekiciliğiyle sizi etkisi altına alabilirler.

 

 İyi Özellikleri Nelerdir?

 

Koçlar daime lider olmak isterler ve bu konuda çok iyidirler. Koçlar adete lider olmak için var olmaktadır. Her zaman olayları ve insanları kontrol etmek isterler. Koçlar ne kadar sinirli olarak bilinse de hemen sönüverirler. Kırdıkları kalbi onarmasını bilirler. Oldukça cesurdurlar. Aynı zamanda çok yufka yüreklilerdir. Koç burçları oldukça enerjik ve hareketlidirler. Bu nedenler girişimci özellikleri de yüksektir.

 

 Kötü Özellikleri Nelerdir?

 

Çok inatçı olmaları bazen istisnalar doğursa bile çoğu zaman kötü olabilir. BEN demeyi çok severler. Haliyle övülmek onlar için çok tatlıdır fakat yerilmeyi pek sevmezler. Dillerinin kemiği yoktur aklından geçenler dillerinden de dökülüverir. Çok sabırsızdırlar. Başladıkları işleri yarım bırakabilirler. Fazla acelecidirler. İstedikleri hemen olsun isterler.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir