Hayata Dair Eğlence ve Bilgi Blogu

LG G4 ve LG G5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

0

LG G4 ve LG G5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

LG Markasının son zamanların en iyi ve en gözde modelleri olan ” LG G4 ve LG G5 Modelleri ” gerçekten de harika özelliklere sahip. İki modelde bir birinden ilgi çeken tasarımları, kullanım açısından farklılık yaratması, performans odaklı telefon olmalarıyla beraber, son zamanların en çok tercih edilen modelleri olma özelliğine sahip. Bu iki süper Model hakkında, ” Ekran Görüntüsü Alma ” konusunu çok merak edenler var. Ekranda olan resimler, İnternet sayfalarında yer alan bilgiler ve diğer görüntüleri resim olarak kaydetmek üzere, ekran görüntüsünün alınması gerekmektedir. Aslında çok basit bir işleme dayanır. Bu basit işlem sayesinde, kısa sürede Ekran Görüntüsü alacaksınız.

 

LG G4 ve G5 Modelinde tasarım olarak arka kapak üzerinde ” Ses Açma ” tuşu yer alır. Modern bir tasarım olarak bu özellik buraya monte edilmiştir. Telefonun Arka kısmında yer alan ” Ses Açma Tuşuna basılı tutarak, sonrasında HOME Tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. ” Bu iki fonksiyon sayesinde, kısa sürede Ekranda ne varsa görüntü almış olacaksınız.

 

LG Modellerinde, alınan Ekran görüntüleri ” Galeri- Screenshot ” kısmında saklanır. Bu bölümden almış olduğunuz resimlere bakabilirsiniz. Ekran Görüntüsü almanın bir diğer kısa yolu da, telefon özelliği olan ” Quick Memo ” tuşudur. Ekranın üst bölümünü kaydırdığınız zaman, alt tarafta yer alan Quick Memo tuşuna basılı tutarak, ekran görüntüsünü kısa sürede HD olarak alırsınız. Piksel kalitesi açısından, LG G4 ve LG G5 Modelleri mükemmel bir çözünürlük kalitesine sahip.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.