Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Kullanılır?

Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Kullanılır?

admin admin -
66 0
ok-google-kurulumu

Ok Google Cihazımı Kur Nasıl Kullanılır?

Ok cihazımı kur nasıl kurulur ve kullanılır? Eğer Android işletim sistemli akıllı telefonuz varsa, cihazın sesinizi tanıması için bu asistandan yararlanılır. Böylece Ok Google ya da Hey Google şeklinde seslenerek, asistan ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece tüm soruların cevabını Google tarafından dinleyebilirsiniz.

Bu özellik, Google altyapısından yararlanan çok sayıda telefonda mevcuttur. Entegre edilmiş olması nedeniyle sizinle uyumlu olup olmadığını düşünmeniz gerekmez. Kurulum kısa sürede Google Play Store üzerinden yapılabileceği için pratik şekilde yararlanılabilir.

ok-google-nasil-kurulur
ok-google-nasil-kurulur

Ok Cihazımı Kur Nasıl Yapılır?

Cihazımı kur nasıl yapılır? Eğer daha önce bu işlemler gerçekleştirilmemişse, ne yapmanız gerektiği doğal olarak sorulur. Her ne kadar karmaşık gibi dursa da aslında oldukça kolaydır.

Eğer Google Play Store’a girdikten sonra Google Asistan yazarsanız, anında yüklemeye başlayabilirsiniz. Direk link arıyorsanız, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.googleassistant&gl=TR&pli=1 bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Ardından aynı şekilde yükle demeniz ve kurulumu beklemeniz yeterlidir. Bu işlemler tüm cihazlar için aynıdır. Dolayısıyla cihazımı kur Xiaomi için de bunu takip edebilirsiniz.

Ok Google Nasıl Kullanılır?

Pek Ok Google özelliği nasıl kullanılır? Google tarafından sunulan bu asistanlık hizmeti oldukça pratiktir. Böylece ellerinizi kullanmadan sadece konuşarak geri dönüşler alabilirsiniz.

Aplikasyondan yararlanmak için öncelikle Ok cihazımı kur işlemlerini yapmanız gerekir. Kurulum tamamlanınca telefonun masaüstüne bu özellik gelir. Ardından yapmak istediğiniz işlemin söylenmesi yeterlidir.

Örneğin hava nasıl? ya da takvimimde neler var? gibi sorular sorarak, Google Asistan’dan hemen sesli bir şekilde yanıt alabilirsiniz. Bu soruların dışında farklı şeyleri de yöneltebilirsiniz.

ok-google
ok-google

Aplikasyonlardan Hemen Yararlanma

Google Asistan sadece Google üzerine hızlı bir inceleme yapmanızı yardımcı olmaz. Aynı zamanda telefonunuzda kurulu olan aplikasyonlardan da verimli şekilde yararlanmanızı sağlar. Google cihazımı kur işlemlerini tamamladıktan sonra alarm kur derseniz hemen saat uygulamasına yönlendirilebilir; böylece konuşarak işlemleri yapabilirsiniz.

Aynı zamanda konuşarak mesaj uygulamasını açmak ve SMS atmak istiyorsanız da OK Google özelliğinden faydalanabilirsiniz. Eğer telefonun küçük ekranı ile yazı yazmak çok zor gerekiyorsa, asistanın sağladığı bu özellikten verimli sonuçlar alabilirsiniz.

Bunun dışında elinizle herhangi bir yere dokunmadan arama yapmak için de Google Asistan kullanabilir, anında rehberinizden istediğiniz kişiyle iletişime geçebilirsiniz.

 Yol Tarifleri Alma

Google cihazımı kur işlemlerini başarılı bir şekilde tamamlamışsanız, ardından hemen yol tarifi almaya da başlayabilirsiniz. Böylece Google Haritaları elinizle açıp, klavyeden konum girme derdini bir kenarı bırakabilirsiniz.

Bunu nasıl kullanacağınızı düşünüyorsanız, sadece bir adresi girmeniz yeterlidir. Örneğin fırın  ya da çiçekçi derseniz, adresinize en yakın olan mekanı kısa süre içinde görebilir, yol tarifini de alabilirsiniz. Böylece konuşarak tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra müzik dinlemek istiyorsanız Google Asistan’a bunu belirterek, istediğiniz müziğin kısa sürede çalmasını sağlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir