Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğlence
  4. »
  5. Yalan Dizisi Konusu Nedir, Oyuncuları Kimdir?

Yalan Dizisi Konusu Nedir, Oyuncuları Kimdir?

admin admin -
29 0

Yalan Dizisi Konusu Nedir?

20 yıl sonra hapisten çıkan Melike’nin hayatı alt üst oluyor!

Kocasının katili olmakla suçlanan Melike, yirmi yılın ardından hapishaneden çıkar. Yıllardır hasret kaldığı kızına kavuşma umuduyla dolu olan Melike, dışarıda kendisini bekleyen yalanlarla örülü dünyadan habersizdir. Melike’yi bekleyen yalnızca yalanlar değil, kocasının kin dolu ailesi de intikam için gün saymaktadır. Yeni hayatının başlangıcında büyük bir mücadeleye giren Melike, en zor sınavını kızı Hazal ile yakınlık kurmaya çalışarak verecektir.

Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır. Çünkü Hazal, Melike’nin öz kızı değildir. Hülya ve Cengiz’den Melike’nin kızıyla ilgili büyük sırrı öğrenen Hazal hemen harekete geçer. Harekete geçen Hazal’ın yolu Berrin Aksoy ve kızı Duru Aksoy ile de kesişir. Berrin, Hazal’dan kolayca kurtulabileceğini düşünerek büyük bir hata yapar ve Duru ile Melike’yi de olayların içine çeker. Artık tüm yalanların ortaya çıkması an meselesidir. Herkesin geleceği Hazal’ın iki dudağının arasındadır.

Melike Karaca Kimdir?

Melike, sevgi ve şefkat dolu bir annedir. Hayatta her zorluğu aşabilecek güçte bir kadındır. Sevgi, güven, azim ve dürüstlük Melike’nin en büyük güç kaynaklarıdır. Melike, en zor şartlarda bile kendisine bir yol bulup mutlaka çözüm üretir. Melike, haksız yere suçlanarak cezaevine girdiğinde bile, gerçek suçluyu bulmak amacıyla cezaevinde hukuk eğitimine başlamıştır. Melike, özellikle dikiş nakış alanında doğal bir yeteneğe sahip olan maharetli bir kadındır. Yoksulluk içinde büyümesine rağmen, annesinden öğrendiği değerleri daima korumuş, paraya tamah etmeyen ve erdemleriyle yaşayan biridir. Kızı Hazal, onun hayata tutunma sebebidir. Melike, kızının mutluluğu için her türlü zorluğa katlanmaya hazırdır. Ancak kızıyla ilgili öğrendiği büyük yalan, onun hayatındaki en büyük sınav olacaktır.

Duru Aksoy Kimdir?

Duru, duygusal derinliği, güzelliği ve masumiyetiyle dikkat çeken, yüksek potansiyele sahip, parlak bir genç kızdır. Varlıklı Aksoy Ailesinin sunduğu imkanları sadece tüketmekle kalmayıp, onlara değer katmayı hedefleyen Duru, aile şirketinde çalışarak kendini geliştirmektedir. Bir prenses gibi büyütülmüş olmasına rağmen, duygusal anlamda hep bir eksiklik hissetmiştir. Annesinin duygusal dalgalanmaları yüzünden erken yaşta olgunlaşmak zorunda kalan Duru, annesine adeta annelik yapmayı öğrenmiştir. Anne ve babasının sorunlu evliliğinde dengeyi sağlamaya çalışarak büyüyen Duru, iş hayatında da annesinin gölgesinde kalmaktan kurtulamamıştır. Kendi iç sesini bulup bu gölgeden çıkmak, Duru’nun gerçek yolculuğunu başlatacaktır. Melike’nin hayatına girmesiyle birlikte, Duru karşılıksız sevgiyle tanışacak ve hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Hazal Yıldız Kimdir?

Hazal, enerjik, neşeli ve kararlı bir genç kızdır. Hayata zorlu bir başlangıç yapmış olduğunu düşünen Hazal, hayatı hafife alarak zorluklarla baş etmeyi öğrenmiştir. Karşısına çıkan fırsatları fark edecek kadar zeki ve bu fırsatları değerlendirmek için her türlü riski göze alacak kadar cesurdur. Asla bulunduğu durumu kabul etmez, her zaman daha fazlasını arzulayan bir yapıya sahiptir.

Erdemli bir yaşam seçimine imkan tanıyan bir ortamda büyümemiştir. İçinde doğduğu acımasız koşulları değiştirmek için her yolu mübah görür, rakiplerini alt etmek için her türlü yalanı söyleyebilir. Kimseye güvenmez, anne babasına bile. Kendisini korumak için etrafına ördüğü sert bir kabuğu vardır ve içindeki kırılgan, duygusal yanını gizlemekte ustadır. Melike, Hazal’ın kalbine dokunan ilk kişi olur ve onun masum yanını uyandırır. Ancak, Melike’yi kaybetme korkusu, Hazal için yeni ve zorlu bir sınav olacaktır.

Yalan yeni bölümleriyle her pazartesi 20.00’da Kanal D’de!

Yalan Dizisi Oyuncuları Kimdir?

Aslıhan Güner : Melike Karaca
Eylül Tumbar : Duru Aksoy
Serra Pirinç : Hazal Yıldız
Feyyaz Duman : Kadir Karaca
Atakan Hoşgören : Kerim Kaleli
Yeşim Ceren Bozoğlu : Hülya Yıldız
Emir Benderlioğlu : Cengiz Yıldız
Özge Borak : Berrin Aksoy
Kubilay Tunçer : Haluk Aksoy
Zeynep Eronat : Zehra Karaca
Renan Bilek : Emin Kaleli
Ozan Yiğit : Volkan Bilgen

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir