Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. İphone 6 Gizli Özellikleri

İphone 6 Gizli Özellikleri

admin admin -
22 0
iphone-6-gizli-ozellikleri

İphone 6 Gizli Özellikleri

İphone kullanıcıları telefonlarında bulunan bir çok özelliği bilmemektedirler. Sadece belirli özellikleri kullanan insanlar, İphone’daki bilinmeyen özellikleri duydukça gerçektende çok şaşırmaktadırlar. İphone 6 gizli özellikleri sizlerde duyduktan sonra çok şaşıracaksınız.

 

İphone 6’da fotoğraf ayrıcalığı yaşamak gerçekten de güzel bir durum. Aniden fotoğraf çekmek istediğinizde menülerle uğraşmadan, müzik sesini açmak için kullandığınız ses açma kapama tuşlarını fotoğraf çekmek için kullanabilirsiniz. Eğer ki kamera modundaysanız ses açma kapama tuşları ile telefon değilde bir fotoğraf makinesi kullanır gibi fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Caps Lock özelliğinden sürekli olarak faydalanmak istiyorsanız, Shift tuşuna çift tıklamanız yeterli olacaktır. İnternet ortamında ilginizi çeken fotoğrafları kaydetmek için fotoğrafın üzerine parmağınızı basılı tutarak fotoğrafı kaydedebilirsiniz. İphone 6’nın kullanıma sunduğu İOS 8 ile mesaj göndereceğiniz zaman klavyedeki mikrofon tuşuna basarak sesli olarak mesaj ya da e-posta gönderebilirsiniz. Home tuşuna iki kez bastığınız zaman rehberinizde bulunan kişilere kolayca ulaşabilirsiniz. Herhangi bir fotoğrafı gizlemek istiyorsanız o fotoğrafın üzerine parmağınızı basılı tuttuğunuzda fotoğraf gizlenmiş olarak ”gizli” klasörün içinde saklanmaktadır. Telefonda bulunan erişilebilirlik özelliğinden ekranınızı tamamen siyah ya da beyaz yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı daha rahat bulabilmeniz için fotoğraflar menüsü belirli kategorilere ayrılmıştır.

 

Aile için paylaşım özelliği ile ailenizden 1 kişinin indirdiği uygulamayı diğer aile üyeleri hiçbir ücret ödemeden indirebilmektedirler. Çocuklarınız Tunes ve App Store’dan alışveriş yapmadan önce İphone 6 ”izin iste” özelliği ile ilk önce size haber verir ve siz izin verdikten sonra çocuklarınız alışveriş yapabilir. İphone 6 gizli özelliklerini öğrenmiş oldunuz. Kullandığınız telefonunun neler yapabileceğini bilmek gerçekten mutluluk verici bir durum.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir