Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Mobil
 4. »
 5. En İyi Not Alma Uygulaması

En İyi Not Alma Uygulaması

admin admin -
57 0

En İyi Not Alma Uygulaması

En iyi not alma uygulaması sayesinde artık kağıt veya defter ihtiyacı olmadan herhangi bir yerde anlık olarak not etmeniz gereken şeylere telefonunuz veya bilgisayarınız üzerinden rahatça not edebilirsiniz.

Hem çalışma alanında hem de okulda en çok ihtiyaç duyulan aktivitelerden biri not tutma olmaktadır. Özellikle derslere çalışırken veya yeni bir şey öğrenirken not tutmak herkesin ilk tercih ettiği yöntem olmaktadır.

Böylece sadece çalışma hayatında değil hayatın tüm noktalarında gelişmeleri ve süreçleri takip etmek oldukça kolay olmaktadır.

Ders İçin Not Tutma Uygulamaları

Ders için not tutma uygulamaları özellikle klasik olarak defter ve kalem kullanmak istemeyen kişilerin veya bulundukları yardım bu ekipmanlara ulaşım sağlamaları halinde oldukça işlevsel uygulamalar olmaktadır.

Bu uygulamalara hem bilgisayar üzerinden hem de akıllı telefon üzerinden kolayca ulaşım sağlamak mümkün olup not tutma uygulamaları içerisinde en çok tercih edilen uygulamalar şöyledir;

 • Evernote
 • Onenote
 • Zoho notebook
 • Simplenote
 • Dropbox paper
 • Google keep

En İyi Ders Notları Uygulamaları

En iyi ders notları uygulamaları içerisinde özellikle Microsoft uygulamasına ait olan OneNote uygulaması web sitesi üzerinden kolayca ulaşılabileceği gibi uygulama olarak da kullanılması mümkün olmaktadır.

Hızlı not alma imkânı sağlayan bu uygulama sayesinde farklı cihazlarda ücretsiz olarak kullanmanız da mümkün olmaktadır. Microsoft hesabı ile senkronize olarak kullanılması sayesinde excel, word gibi diğer Office uygulamaları ile eş zamanlı olarak da kullanılabilmektedir.

En İyi Not Alma Uygulaması PC

En iyi not alma uygulaması pC için ise evernote uygulaması vazgeçilmez olmaktadır. Web sitesi üzerinden hem ücretli hem de ücretsiz olarak kullanılabilmesi mümkün olan not alma uygulamaları içerisinde oldukça popülerdir.

Özellikle web clipper uzantısıyla kullanılması mümkün olan bu uygulama metni doğrudan kırpıp not olarak aktarmayı da mümkün kılmaktadır. Uygulama içerisinde metin, video veya ses içerikleri ile farklı formatlarda not almak mümkün olduğundan genellikle ders için en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Tablette Not Tutma Uygulamaları

Tablette not tutma uygulamaları içerisinde ise özellikle Zoho Notebook içerisinde organizasyon seçeneği bulunmakta olup farklı renklendirmeler ile çizelge hazırlanmak mümkün olmaktadır. Bu uygulama ile özellikle kullanıcılar kontrol listesi veya hesap tablosu gibi farklı amaçlar için tercih etmektedir. Daha profesyonel alanlarda kullanılması nedeniyle özellikle şirket işleyişi içerisinde sıkça tercih edilmektedir.

Not Tutma Uygulamaları

Not tutma uygulamaları içerisinde ise özellikle Google Keep oldukça başarılı bir uygulama olup not liste oluşturmayı mümkün kılmaktadır. Böylece post- it tarzı renkli notlar oluşturarak bu notları sabitlemek ve notlara hatırlatıcı kurmak mümkün olmaktadır. Tamamen ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama sayesinde sesli not tutmak da mümkün olmaktadır.

Not alma sitesi olarak ise işlevsel bir site olması nedeniyle sadece not tutmak değil aynı zamanda takvim ve hatırlatıcı olarak da kullanılabilmesi nedeniyle any.do oldukça popülerdir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir