Hayata Yönelik © 2024. Tüm hakları saklıdır.

Hayata Yönelik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ağız ve Diş Sağlığı
  4. »
  5. ÖMÜR BOYU DİŞÇİYE GİTMEMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

ÖMÜR BOYU DİŞÇİYE GİTMEMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

admin admin -
27 0

ÖMÜR BOYU DİŞÇİYE GİTMEMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?

Evet doğru gördünüz ömür boyu dişçiye gitmemenizi sağlayacak bir yöntemimiz var. Peki ya bu nasıl olacak? Bu yazımızda bunun nasıl mümkün olacağı hakkında bilgi vereceğiz. Keyifli okumalar?

Aromaterapi ve alternatif tıp aracılığı ile bitki özlerinin çoğunlukla kullanıldığını ve oldukça faydalı etkileri olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki ya bu bitki özleri diş sağlığı için ne kadar önemli?

Ağız sağlığını korumak için daha önce de sizlere içerik paylaşmıştık, dilerseniz “Bu Sebzelerin Dişlerinizi Beyazlatacağını Biliyor Muydunuz?” adlı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Bakteri, plak ve leke oluşumunu engelleyip dişlerinizin ve hatta diş etlerinizin daha sağlıklı hale gelmesi mümkün. Bu çoğu kişinin evinde bulunan karanfil yağı ve çay ağacı yağı ile sağlanır.

Karanfil Yağı

                                    

   Karanfil yağı, diş doktorlarının da ağzı uyuşturmak için kullandığı çoğu ilaç bileşeninin aynını doğal olarak yapısında bulundurur. Karanfil yağının içerisinde bulunan antioksidan maddelerin etkisiyle ağız sağlığı için eşi olmayan bir fırsat sunulur.

Çay Ağacı Yağı

                                

Mantar, virüs ve bakteriler sebebiyle oluşan hastalıkları engelleyen doğal bitki özleri çay ağacı yağının içerisinde bulunur. Bu sebeple, karşılaşılan ağız içi sorunları, ağız kokusu veya ağız temizliği gibi problemlerin çözümü için gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Peki Ya Bu Yağların İkisi Karışım Haline Getirilip Kullanılırsa?

Karanfil ve çay ağacı yağı karışım haline getirilip her gün düzenli bir şekilde kullanılmaya başlanırsa çok kısa bir süre içinde ağız sağlığının iyiye gittiği görülür ve de hissedilir. Yapılması gereken tek şey bu iki yağdan birer damla alarak, bir damla hindistancevizi yağı ile karıştırıp bu karışımla dişlerin fırçalanmasıdır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir